W Bombaju powstaną „strefy bez selfie”

Robienie zdjęć z ręki to oczywiście nic złego, ale ludzka wyobraźnia nie zna granic. Chęć wykonania fotografii, która wprawi znajomych w zachwyt często wygrywa ze zdrowym rozsądkiem, co w efekcie może prowadzić do tragedii.

W ubiegłym roku plagą śmiertelnych selfie zajęli się już Rosjanie. Teraz policja w Bombaju także podjęła stosowne środki – identyfikują oni potencjalne miejsca, w których ludzie mogą starać się popisać swoją fotograficzną kreatywnością i umieszczają w nich stosowne oznaczenia zakazujące wykonywania selfie.

Działania te zostały podjęte wkrótce po wypadku do jakiego doszło w okolicach Bandra Fort. Trzy nastolatki próbowały zrobić sobie selfie na skałach, jednak w wyniku utraty równowagi spadły do Morza Arabskiego. Przechodzień zdołał uratować dwie z dziewczyn – ciała trzeciej do dzisiaj nie odnaleziono.

Oczywiście walka z ludzką głupotą przypomina nieco walkę z wiatrakami – wątpliwe jest, by takie zakazy zniechęciły młodych ludzi przed pstryknięciem fotki, ale istotne jest, że coraz więcej władz dostrzega ten problem i próbuje z nim walczyć.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.