W zeszłym roku, w VR zainwestowano prawie 700 milionów dolarów

A to dopiero początek.

Firma doradcza Digi-Capital w swoim najnowszym raporcie wskazuje, że branżę wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, w ubiegłym roku, zainwestowano 686 milionów dolarów.

Reklama

Mniej więcej 30% tej kwoty trafiło do firm zajmujących się produkcją filmów 360o – dwie największe inwestycje to 65 milionów dolarów dla firmy Jaunt VR, która zajmuje się produkcją kamer 360o i tworzeniem za ich pomocą filmów sferycznych oraz 30 milionów dolarów dla NextVR, która obecnie zajmuje się udoskonalaniem technologii, które umożliwią nam oglądanie wydarzeń sportowych w środowisku wirtualnej rzeczywistości.

Mniejsze kawałki tortu otrzymali producenci gier, oprogramowania i sami producenci sprzętu VR (co wbrew pozorom jest bardzo logiczne, biorąc pod uwagę, że czterech liderów, jeśli chodzi o produkcję gogli VR – Samsung, Oculus, HTC i Sony takich dotacji raczej nie potrzebują).

Digi-Capital jako jedna z pierwszych firm analitycznych zainteresowała się rynkiem AR i VR i trudno się temu dziwić – wszak według wcześniejszych analiz tej samej firmy, rynek AR/VR ma w 2020 roku generować zyski na poziomie 120 miliardów dolarów.