W zeszłym roku, w VR zainwestowano prawie 700 milionów dolarów

Jeśli nadal zastanawiacie się, czy technologie VR mają szansę przyjąć się na masową skalę, to mamy dla Was kolejne statystyki, które dają do myślenia. Niech przemówią pieniądze.

Firma doradcza Digi-Capital w swoim najnowszym raporcie wskazuje, że branżę wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, w ubiegłym roku, zainwestowano 686 milionów dolarów.

Mniej więcej 30% tej kwoty trafiło do firm zajmujących się produkcją filmów 360o – dwie największe inwestycje to 65 milionów dolarów dla firmy Jaunt VR, która zajmuje się produkcją kamer 360o i tworzeniem za ich pomocą filmów sferycznych oraz 30 milionów dolarów dla NextVR, która obecnie zajmuje się udoskonalaniem technologii, które umożliwią nam oglądanie wydarzeń sportowych w środowisku wirtualnej rzeczywistości.

Mniejsze kawałki tortu otrzymali producenci gier, oprogramowania i sami producenci sprzętu VR (co wbrew pozorom jest bardzo logiczne, biorąc pod uwagę, że czterech liderów, jeśli chodzi o produkcję gogli VR – Samsung, Oculus, HTC i Sony takich dotacji raczej nie potrzebują).

Digi-Capital jako jedna z pierwszych firm analitycznych zainteresowała się rynkiem AR i VR i trudno się temu dziwić – wszak według wcześniejszych analiz tej samej firmy, rynek AR/VR ma w 2020 roku generować zyski na poziomie 120 miliardów dolarów.

0
Źródło: vrhunters
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.