Ważny certyfikat dla tegorocznych telewizorów Samsunga

Firma Samsung Electronics poinformowała, że cała linia telewizorów SUHD z 2016 roku została wyróżniona przez organizację UHD Alliance (UHDA) certyfikatem UHD Premium. Nowa certyfikacja obejmuje tylko te produkty i usługi, które są zgodne z niedawno ogłoszonymi przez organizację standardami, obejmującymi między innymi takie parametry jak rozdzielczość ekranu, funkcja HDR, współczynnik maksymalnej jasności, poziomy czerni oraz gama kolorów.

Premium UHDA to najważniejsza certyfikacja w zakresie jakości obrazu UHD. Logotyp certyfikacji zostanie umieszczony na wszystkich telewizorach Samsung SUHD z 2016 roku, dzięki czemu klienci będą mogli w łatwy sposób rozpoznać produkty, w których zastosowano technologię spełniającą najwyższe standardy.

Telewizory Samsung SUHD z 2016 roku wyróżniono ze względu na ich techniczne parametry we wszystkich aspektach jakości obrazu, a w szczególności za sprawą funkcji HDR. Telewizory SUHD z serii 2016 zmniejszają również odbicia spowodowane oświetleniem otoczenia, co pozwala uzyskać lepszy kontrast i ostrość obrazu, bez względu na miejsce użytkowania odbiornika.

UHD Alliance to organizacja, która wspiera i promuje ekosystem UHD oraz upowszechnia wiedzę na temat korzyści wynikających z zastosowania technologii UHD. W ostatnim czasie UHDA przedstawiła kryteria jakościowe HDR dotyczące ekranów, treści i metod dystrybucji. Specyfikacje te zostały opracowane w trakcie wspólnych prac podjętych przez wiodące wytwórnie filmowe, producentów elektroniki użytkowej, dystrybutorów treści oraz firmy technologiczne, z wykorzystaniem informacji uzyskanych w ramach badań konsumenckich.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.