WhatsApp zacznie dzielić się danymi z Facebookiem

Od czasu, kiedy Facebook kupił aplikację WhatsApp w 2014 roku, pozostawała ona niezależna od portalu Zuckerberga. Teraz jednak się to zmieni - użytkownicy WhatsApp mogą spodziewać się o wiele większej integracji ze swoim facebookowym kontem.

I nie jest to żadna ściśle utajona tajemnica. W najnowszej wersji beta aplikacji WhatsApp pojawiła się opcja połączenia konta użytkownika WhatsApp z jego kontem na Facebooku. Oficjalnym powodem takiego zabiegu jest „wzbogacenie doświadczenia użytkownika Facebooka, który korzysta z aplikacji WhatsApp”.

Powyższy cytat można oczywiście interpretować do woli – my jednak jesteśmy przekonani, że najnowsza zmiana w WhatsApp ma coś wspólnego z tym, że ten popularny mobilny komunikator zrezygnował niedawno z rocznego abonamentu i w tym roku utrzymywać się będzie w pełni z wyświetlania reklam. Połączenie konta WhatsApp z Facebookiem pozwoli o wiele lepiej personalizować reklamy dla użytkowników WhatsApp.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.