Znamy cenę konsumenckiej wersji Oculus Rift

No i stało się. Po kilku latach oczekiwania, wczoraj wieczorem na oficjalnej stronie Oculusa, możemy już składać zamówienia przedpremierowe na gogle VR, bez których obecna generacja wirtualnej rzeczywistości prawdopodobnie nie powstałaby jeszcze przez jakiś czas.

Co wchodzi w skład zestawu?

Oprócz samych gogli, w pudełku z Oculusem znajdziemy również kamerę do śledzenia pozycji naszej głowy, gamepad od Xbox One i pilot Oculus Remote do sterowania w produkcjach, które można określić jako szeroko pojętą rozrywkę – filmy, interaktywne wycieczki, itd.

Ile kosztuje Oculus?

No właśnie. Tutaj kryje się najsmutniejsza wiadomość: na stronie z przedpremierowymi zamówieniami, po zaznaczeniu naszego kraju, za zestaw z Oculus Rift trzeba zapłacić 699€, czyli 3042 zł. Jeśli ktoś śledził losy Oculusa z pewnością pamięta wypowiedzi Palmera Luckey, który jeszcze kilka miesięcy temu mówił, że będzie to ok. 350 dolarów (1400 zł) – jak widać nawet CEO Oculusa mógł się pomylić, co do ceny.

Biorąc pod uwagę fakt, że pierwsza generacja Oculus Rift nie będzie wyświetlać idealnego obrazu (widoczny będzie efekt drzwi siatkowych – tzw screendoor effect), cena 3000 zł przekona tylko największych entuzjastów VR, którzy będą w stanie wydać taką kwotę.

Zamówienia możecie składać tutaj. Wysyłka rozpocznie się już 28 marca 2016 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.