Zuckerberg zamierza stworzyć domowego asystenta

Mark Zuckerberg za pośrednictwem swojego portalu społecznościowego podzielił się noworocznym postanowieniem. Twórca Facebooka chce stworzyć zaawansowaną, sztuczną inteligencję, która pomoże nam zarządzać domem.

Minęło już sporo czasu odkąd założyciel Facebooka stworzył coś samodzielnie. Wszelkie pomysły, funkcjonalności i strategie konsultowane są i wykonywane przez grono jego pracowników. I chociaż Zuckerberg jest dumny ze współpracy z Oculusem czy z popularności Messengera, to – jak sam przyznaje – coś co buduje się od podstaw własnymi rękami sprawia o wiele większą satysfakcję.

Dlatego w tym roku Zuckerberg postanowił opracować domowego asystenta głosowego – coś na kształt Jarvisa z Iron Mana. Przyznał, że zamierza skorzystać z dostępnej już technologii, ale rozszerzyć ją o nowe funkcjonalności. Zuckerberg chciałby, by jego asystent rozpoznawał głos swojego użytkownika i kontrolował elektronikę całego domu – począwszy od świateł poprzez muzykę i temperaturę. Dodatkowo asystent miałby rozpoznawać twarze przyjaciół swojego właściciela, by automatycznie otwierać drzwi domu oraz informować o sytuacji w pokoju dziecka, gdy rodzic przebywałby poza posesją. Co ciekawe Zuckerberg rozważa też wprowadzenie interfejsu do wirtualnej rzeczywistości, co miałoby pomóc w lepszej wizualizacji danych potrzebnych do pracy.

0
Źródło: Wired.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.