„Przyszłość należy do Androida”

Kiedy w ubiegłym miesiącu John Chen, dyrektor generalny BlackBerry zapewniał, że BlackBerry OS to nadal ważna platforma dla jego firmy, nikt mu nie uwierzył. Teraz jeden z przedstawicieli firmy potwierdził, że należy porzucić nadzieję i nie liczyć na wielki powrót tego systemu.

BlackBerry w swoim najnowszym sztandarowym telefonie Priv zastosował system operacyjny Android zamiast autorskiego BlackBerry OS. Byliśmy zapewniani, że to nie koniec „jeżynowej” platformy, ale wygląda na to, że byliśmy wprowadzeni w błąd. Damian Tey, jeden z dyrektorów BlackBerry, określił Priva jako „nasze przejście na ekosystem Androida” a utrzymywanie BlackBerry 10 określił jako „tymczasowe, na okres przejściowy”.

Przyszłość to Android. Wybraliśmy go z uwagi na jego ekosystem aplikacji. Poza tym wszystkie rozwiązania dla korporacji jakie stworzyliśmy są multiplatformowe. Wybór Androida wydaje się więc naturalnym — twierdzi Tey. Dodał też, że urządzenia z BlackBerry 10 nadal będą oferowane z uwagi na to, że wiele instytucji rządowych nadal na nich polega, ale do momentu w którym te również nie przejdą na Androida. Przyznał jednak, że Android od BlackBerry jest gorzej zabezpieczonym systemem od BlackBerry 10.

Źródło: The Economic Times
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.