Alcatel próbuje swoich sił w produkcji hybryd z Windowsem

Alcatel Plus 10 to bardzo mobilna jednostka z Windows 10.

Alcatel Plus 10 to komputer z procesorem Intel Atom Z8350 (4 rdzenie, 1,97 GHz), 2GB pamięci RAM i 32GB pamięci wewnętrznej. Do tego Plus 10 posiada również slot na karty microSD, który pozwala na zwiększenie miejsca na dane o dodatkowe 64GB (szkoda, że nie o 128GB).

Co zyskujemy po złączeniu go z klawiaturowym dokiem? Po pierwsze i dla niektórych na pewno najważniejsze – po połączeniu ze swoją klawiaturą, Plus 10 otrzymuje baterię o łącznej pojemności 8410 mAh, co według zapewnień producenta ma wystarczyć na 8 godzin pracy bez ładowania. Dodatkowo, w module klawiatury zamontowano modem LTE, więc jedyne co trzeba będzie zrobić, to wyposażyć się w dodatkową kartę SIM.

Wygląda na ciekawy sprzęt, ale z takimi ograniczeniami, wszystko zależeć będzie od ceny Alcatel Plus 10. Jeśli sprzęt okaże się tani, z pewnością będzie miał szanse na to, że stanie się popularny. Jeśli jednak nie wyróżni się niską ceną… cóż, bardzo szybko może zostać zapomniany. Na szczęście Alcatel akurat znany jest z tego, że produkty tej firmy mają bardzo przystępne ceny.