Amazon: w przypadku apokalipsy zombie, licencja przestaje obowiązywać

Jeśli czytaliście nas w zeszłym tygodniu, to z pewnością wiecie, że firma Amazon zakupiła pełne prawa do popularnego silnika CryEngine, a następnie zmodyfikował go i opublikował bezpłatnie pod nazwą Lumberyard. Regulamin korzystania z Lumberyard przewiduje każdą okoliczność. Nawet apokalipsę zombie.

Lumberyard pozwala deweloperom na korzystanie z chmury Amazonu: Amazon Web Services. Wraz z pojawieniem się nowego produktu (silnika do gier) licencja korzystania z AWS musiała zostać uaktualniona. Co nowego pojawiło się w zapisach licencyjnych?

Użytkownik musi wyrazić zgodę, że Lumberyard nie będzie wykorzystywany w urządzeniach ratujących życie, bądź takich, które zapewniają bezpieczeństwo – statki kosmiczne, broń wojskowa, etc. No chyba, że…

Może po prostu przetłumaczmy ten fragment:

„Jednak, ograniczenie to nie obowiązuje w przypadku wystąpienia (potwierdzonego przez Amerykańskie Centra Kontroli Chorób, lub ciało, które przejmie ich obowiązki) wirusowej infekcji na dużą skalę, przekazywanej przez ugryzienia lub przez kontakt z płynami ustrojowymi, która powoduje reanimację ludzkich zwłok i sprawia, że szukają one żywego ludzkiego mięsa, krwi, mózgów lub tkanki nerwowej i może zakończyć się upadkiem zorganizowanej cywilizacji”

Tu oryginał:

No i co? Można? W przypadku apokalipsy zombie można.

Zdjęcie Zombie pochodzi z serwisu Shutterstock.com

Źródło: CNBC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.