ARM: Mobilne urządzenia wyprzedzą PS4 i Xbox One w 2017 roku

Na wczorajszej konferencji Casual Connect Europe w Amsterdamie specjaliści z mobilnej branży wypowiadali się na temat bliskiej przyszłości przenośnych urządzeń ze szczególnym uwzględnieniem wirtualnej rzeczywistości. ARM spogląda bardzo optymistycznie w tym kierunku.

Nizar Romdan, dyrektor brytyjskiego przedsiębiorstwa ARM zajmującego się sprzedażą mikroprocesorów, przekonywał, że konsole nowej generacji już w przyszłym roku przestaną być wyzwaniem dla urządzeń mobilnych. Już teraz najpotężniejsze tablety i smartfony pokonały pod kątem mocy obliczeniowej PS3 i Xboxa 360. Według przewidywań ARM koniec 2017 roku przyniesie mobilne urządzenia, które wyprzedzą w ten sam sposób PS4 i Xbox One.

Największą wadą gier mobilnych zdaje się być sterowanie – dotykowe ekrany ograniczają sposób kontroli w porównaniu do tradycyjnego gamepada czy klawiatury i myszy. Romdan uważa jednak, że wraz z rozkwitem wirtualnej rzeczywistości szanse zostaną wyrównane:

-„Naszym zdaniem mobilny VR jest przykładem, dzięki któremu możemy zaprezentować potencjał urządzeń dla hardcorowych graczy. Pierwszy raz urządzenia mobilne są na równi z PC i konsolami pod względem doświadczenia. Jedynie problemem są baterie, ale sama przyjemność z rozgrywki jest identyczna. To może być kluczowy element dla gier mobilnych.”
Źródło: Wcftech.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.