Epson prezentuje trzecią generację swoich okularów AR

Okulary do rozszerzonej rzeczywistości nie podbiły serc klientów indywidualnych. Google zrezygnowało ze swoich Glassów i pracuje obecnie nad ich biznesową wersją, a tymczasem Epson pokazał na targach MWC już trzecią generację swoich okularów.

Lider branży projektorów dostrzegł potencjał rozszerzonej rzeczywistości już w 2009 roku. Na targach MWC zaprezentował trzecią generację swoich okularów, które powinny zainteresować głównie sektor biznesowy. Moverio BT-300 otrzymały lepszy procesor – czteordzeniowy Intel Atom X5-, kamerę o wyższej rozdzielczości – 5 MP względem VGA z poprzedniego modelu – oraz Androida 5.1. Waga urządzenia została także zredukowana o 20% i wynosi 71 gramów.

Nowy wyświetlacz także robi pozytywne wrażenie – rozdzielczość podkręcono z qHD do Full HD, zwiększono pole widzenia oraz zastosowano technologią Si-OLED, która pozwala osiągnąć prawdziwie głęboką czerń oraz ostry, wyraźny obraz. Konstrukcja pozwala także na używanie zwykłych okularów korekcyjnych.

Oczywiście nie możemy zapominać, że w przeciwieństwie do Google Glass okulary Moverio wymagają podłączenia do specjalnej skrzyneczki, w której kryje się procesor i reszta podzespołów. Nie jest ona co prawda wielka, ale zawsze to dodatkowe obciążenie (i zwisający kabel). Cena BT-300 została ustalona na poziomie 729-749 dolarów. Okulary zadebiutują na rynku pod koniec br.

Źródło: Ubergizmo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.