Google pracuje nad rewolucyjnym urządzeniem VR!

Wygląda na to, że Google nie tylko pracuje nad nową wersją gogli Cardboard. Według przecieków opublikowanych przez redakcję Wall Street Journal gigant z Mountain View szykuje bezprzewodowe, niezależne gogle VR.

O co nam chodzi z „niezależnymi” goglami spytacie? O to, że to urządzenie, do działania nie będzie wymagać żadnego smartfona, komputera, czy konsoli, nic. Ot, samodzielne urządzenie do wirtualnej rzeczywistości.

Według źródeł WSJ, tajemnicze urządzenie będzie wyposażone w (rzecz jasna) mocny procesor, zestaw czujników (żyroskopy, magnetometry, etc) i kamery umieszczone z przodu.

Oprócz tego, Google nadal pracuje nad nową wersją Google Cardboard, do której, tak jak do obecnej będzie wkładało się smartfona. Wiemy też, że Google pracuje nad nową wersją oprogramowania do obsługi VR. Na dzień dzisiejszy jednak nie dysponujemy żadnymi informacjami na ten temat.

0
Źródło: macrumors
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.