Google VR z kartonów po… Coca-Coli

By wirtualna rzeczywistość mogła ewoluować musi być dostępna w każdym domu. Najlepiej pod tym względem radzą sobie różne odmiany mobilnych gogli na czele z Google Cardboard.

Tekturowe headsety można kupić za kilkanaście złotych w sieci, jednak nic nie wypromowało by wirtualnej rzeczywistości lepiej niż darmowe gogle dołączane do produktów, które kupujemy na co dzień. Coca-Cola wpadła na fajny pomysł wykorzystania własnych opakowań po butelkach i zgrzewkach puszek. Zamiast je wyrzucać, klienci mogliby w kilku prostych ruchach złożyć kartonowe gogle do smartfonów. Na materiale powyżej zaprezentowano trzy prototypy takiego rozwiązania.

Nie wiemy czy Coca-Cola rzeczywiście planuje wprowadzić taką promocję do swojej oferty, czy jest to raczej luźna koncepcja demonstrująca potencjał recyklingu. W każdym razie pomysł ciekawy i z pewnością ktoś w bliskiej przyszłości go wykorzysta.

0
Źródło: 9to5mac.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.