Google zapowiada ważne zmiany w usłudze Gmail

Google, na swoim oficjalnym blogu zapowiedziało kilka nowości, które już wkrótce pojawią się w webowym kliencie usługi Gmail. Dzięki nim nasza poczta stanie się nieco bardziej bezpieczna.

Pierwszą zmianą, jaka pojawi się w webowym Gmailu, będzie wykrywanie, czy adresaci naszych listów korzystają z połączeń TLS. Jeśli Gmail wykryje, że któryś z odbiorców naszych e-maili nie korzysta z TLS, wyświetli ikonę otwartej kłódki.

Drugą nowością, która pojawi się już wkrótce będzie identyfikacja nadawców maili, które przychodzą na naszą skrzynkę. Jak to działa? To całkiem proste. Jeśli Gmail będzie w stanie zweryfikować użytkownika, przy jego nazwie wyświetli się ikona firmy, do której należy domena pocztowa, bądź profilowe zdjęcie użytkownika, pobierane z jego konta Google. Jeśli zaś Gmail nie będzie w stanie zweryfikować nadawcy, przy jego nazwie pojawi się czerwony znak zapytania.

Te zmiany oczywiście nie uchronią w 100% przed złośliwymi mailami i innymi technikami cyfrowego naciągactwa, jednak jest to krok w bardzo dobrym kierunku. Obie zmiany zresztą zostały wprowadzone, w oparciu o sugestie użytkowników usługi Gmail.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.