Kolejne liczne zwolnienia w mobilnym dziale Microsoftu

Zwolnienia w dziale telefonicznym Microsoftu są liczne, ale nie dotyczą nikogo z technicznego personelu. Zamiast tego zwalniany jest stacjonujący w Finlandii personel odpowiedzialny za marketing.

Zgodnie z zapowiedziami, Microsoft redukuje inwestycje w Windows 10 dla telefonów i małych tabletów. Przestaje w niego inwestować wielkie pieniądze, nie zamierza też go już wciskać na siłę, jak do tej pory. Mobilny Windows 10 będzie nadal rozwijany i oferowany, tak jak telefony Lumia. Jednak na znacznie mniejszą skalę, a przynajmniej do momentu, w którym Microsoft rozgryzie jak go skutecznie sprzedawać użytkownikom końcowym.

Teraz obserwujemy kolejną konsekwencję tej decyzji. Przez fińskie biura działu marketingu mobilnego Windows przeszła fala zwolnień, choć dokładna ilość osób która pożegnała się ze swoimi stanowiskami nie jest jeszcze znana.

W ubiegłym kwartale Microsoft zdołał sprzedać zaledwie 4,5 miliona telefonów Lumia.

Źródło: ZDNet
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.