Lenovo Vibe K5 i K5 Plus

Zazwyczaj budżetowe smartfony odrzucają swoim plastikowym wykonaniem czy topornym designem. Dwie nowe słuchawki Lenovo - wprost przeciwnie. Dzięki metalowej obudowie i jasnej kolorystyce sprawiają, że ma się wrażenie obcowania z segmentem premium.

Obydwa smartfony są do siebie bardzo podobne – zarówno Vibe K5, jak i Vibe K5 Plus posiadają 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej z opcją rozszerzenia, akumulator o pojemności 2750 mAh oraz dwa aparaty o rozdzielczości 13 MP i 5 MP. Do każdego będziemy mogli włożyć drugą kartę SIM. Oba modele występują w tej samej kolorystyce – złotej i srebrnej – i pracują pod kontrolą Androida 5.1.

Różnica przebiega w następujących miejscach – Vibe K5 posiada 5-calowy ekran o rozdzielczości HD, natomiast model Plus posiada ekran o rozdzielczości Full HD. Ponadto K5 wyposażony został w Snapdragona 415 (1,4 GHz), a K5 Plus w Snapdragona 616 (1,5 GHz). Wyższy model posiada także głośnik ze wsparciem Dolby Atmos.

Ceny urządzeń prezentują się bardzo dobrze na tle specyfikacji. Za Lenovo Vibe K5 zapłacimy 129 dolarów, zaś za Vibe K5 Plus – 149 dolarów. Na rynku powinny się pojawić już w przyszłym miesiącu.

0
Źródło: Gadgets.ndtv.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.