Niesamowity Atlas w akcji

Przejęta przez Google w 2013 roku firma od lat zajmuje się konstruowaniem robotów, które w przyszłości trafią do wojska i oddziałów ratunkowych. Jednym z ich ostatnich osiągnięć jest humanoidalny Atlas.

Mierzący 1,79 m i ważący 80 kg robot Atlas porusza się tak doskonale, że aż wywołuje ciarki na plecach. Jego sposób chodzenia bardzo przypomina ludzki. Powyższy materiał ukazuje, że Atlas świetnie radzi sobie zarówno we wnętrzach budynków (może sam sobie otwierać drzwi, ustawiać paczki na półkach, a nawet utrzymywać równowagę, gdy ktoś go popycha), jak i na zewnątrz. Robot dzielnie kroczy nie tylko po płaskim terenie, ale także po zaśnieżonych górkach – tu warto zwrócić uwagę na świetny system utrzymywania balansu. Nawet gdy Atlas upadnie, potrafi samodzielnie się podnieść. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że gdy zostanie obdarzony zaawansowaną, sztuczną inteligencją, nie zapragnie zemścić się na ciągle popychających go i kopiących osobach testujących;).

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.