Niezwykły prototyp smartfona z giętkim ekranem

Reflex to bardzo obiecujący prototyp stworzony przez inżynierów z Queens University. Do jego budowy użyto 6-calowego wyświetlacza FOLED od LG o rozdzielczości 720p połączonego z sensorami wykrywającymi zgięcia ekranu oraz autorskie sterowniki i podzespoły schowane w nieelastycznej części urządzenia.

Całość pracuje pod kontrolą Androida 4.4. Na powyższym filmiku możecie zobaczyć jak w akcji sprawdza się taka technologia. Przykładowo elastyczny ekran można wykorzystać do przerzucania stron e-booków w bardziej naturalny sposób – im mocniej wygniemy wyświetlacz, tym szybciej przekartkujemy strony. Twórcy zademonstrowali także wykorzystanie elastycznego ekranu do naciągania procy w Angry Birds. Pomyślano tu także o systemie wibracji, który informuje gracza, kiedy lina jest maksymalnie naciągnięta.

Niestety na komercyjny wariant urządzenia trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Według twórców jego premiera będzie możliwa za około 5 lat. Być może jednak gdyby projektem zainteresowali się najwięksi giganci branży, czas ten uległby znacznemu skróceniu.