Nowe przydatne funkcje Translatora Microsoftu

Microsoft stara się nadgonić popularny Tłumacz Google w kwestii funkcjonalności. Od dzisiaj użytkownicy aplikacji mogą korzystać z nowych funkcji w zależności od posiadanego systemu operacyjnego.

Od teraz Microsoft Translator na urządzeniach z Androidem może działać w trybie offline z dokładnością porównywalną do trybu online, dzięki zaawansowanej analizie reguł językowych (deep learning). Z podobnej funkcji korzysta funkcja automatycznego tłumaczenia na Skype. Aktualizacja pomoże zwłaszcza osobom przebywającym za granicą, które liczą się z każdym megabajtem danych przesłanych w roamingu. By tryb offline działał prawidłowo konieczne jest oczywiście pobranie odpowiedniej paczki językowej. Na ten moment dostępne są paczki dla 9 języków m.in. włoski, rosyjski, hiszpański, uproszczony chiński i polski.

Z kolei posiadacze urządzeń z iOS otrzymają dostęp do funkcji tłumaczenia napisów na zdjęciach (Optical Character Recognition). W ten sposób będzie można w szybki sposób przetłumaczyć znaki drogowe czy banery znajdujące się w zagranicznych miastach. Funkcja ta jest dostępna dla 21 języków m.in. chińskiego, rosyjskiego, węgierskiego, angielskiego, niemieckiego i polskiego.

Wkrótce zarówno tłumaczenie offline jak i OCR trafi na resztę systemów operacyjnych.

Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.