Playstation VR będzie dużo tańsze od Oculusa

Sony nadal pilnie strzeże informacji o cenie Playstation VR i nie pozwala, by wydostała się ona poza krąg pracowników. Przynajmniej w teorii, bowiem jeden internauta twierdzi, że poznał już cenę "dokładki" do PS4, która przeniesie nas do wirtuala.

Ten internauta to oczywiście jeden z użytkowników serwisu Reddit, gdzie podpisuje się pseudonimem sirdomino. Twierdzi on, że z informacji, jakie uzyskał od „przedstawiciela Sony” wynika, że PSVR kosztować będzie 299 dolarów, czyli 1205 zł.

Do tej ceny trzeba doliczyć jeszcze koszt zakupu dwóch kontrolerów Move i Playstation Camera (czyli ok. 350zł), jednak w porównaniu z ceną Oculus Rift, który kosztować będzie ponad 3000 zł, PSVR wydaje się być stosunkowo niedrogie.

O ile oczywiście ta informacja się potwierdzi. Wcześniejsze plotki i przecieki sugerowały wyższe ceny za zestaw PSVR. Dopóki Sony nie wyda oficjalnego komunikatu w tej sprawie, ciężko stwierdzić, która z informacji wydaje się być tą najbardziej wiarygodną, czy wręcz prawdziwą. Jedyne, co na dzień dzisiejszy zakładamy z dość dużą dozą prawdopodobieństwa, to to, że PSVR na 99% będzie tańsze niż Oculus Rift. O ile? Tego nie wie nikt.

Źródło: psu
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.