Producent akumulatorów obiecuje 7 dni pracy smartfona bez ładowania

Naukowcy z różnych stron świata nęcą nas wizjami szybko ładujących się akumulatorów od lat. Jednak na ten moment najbardziej przydatnymi rzeczami są powerbanki i opcje oszczędzania energii w smartfonie. Na szczęście pojawiło się światełko w tunelu.

Intelligent Energy Holdings, brytyjska spółka, która do tej pory opracowała ponad 1000 patentów związanych z bateriami i akumulatorami, a także wyprodukowała wiele ciekawych prototypów, otrzymała od „znaczącego producenta smartfonów” dofinansowanie w kwocie 7,6 milionów dolarów.

Pieniądze te mają zostać przeznaczone na opracowanie akumulatora, który zapewni smartfonowi aż siedem dni pracy na jednym ładowaniu. Co więcej, szef przedsiębiorstwa – Henri Winand – uważa, że możliwe jest, by taka technologia została wprowadzona na rynek w przeciągu dwóch lat. Byłby to niewątpliwie duży postęp w dziedzinie mobilnej energii i duże ułatwienie nie tylko dla przeciętnych konsumentów, ale także dla mieszkańców terenów, w których dostęp do gniazdek elektrycznych jest mocno ograniczony.

Cóż, bardzo liczymy na to, że obietnice złożone przez Intelligent Energy Holdings zostaną spełnione, tym bardziej, że ta spółka rzeczywiście ma już ogromne doświadczenie w rozwiązaniach technologicznych związanych z przechowywaniem energii. Dwa lata to wcale nie tak długo, będziemy się przyglądać sprawie…

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.