Raspberry Pi 3 oficjalnie

Raspberry Pi 3 to kolejny już, wymowny dowód na to, że rynek naprawdę potrzebuje tanich komputerów, które można wykorzystywać i rozbudowywać na bardzo wiele sposobów. A najlepiej tanich i równocześnie niedużych, takich właśnie jak Raspberry Pi 3.

Specyfikacja nowego komputera Raspberry obejmuje między innymi pierwszy na tej platformie procesor 64-bitowy: 4-rdzeniowy ARM Cortex A53, z taktowaniem 1,2 GHz (około 10x wydajniejszy niż w pierwszym Raspberry Pi!). Do tego 1 GB pamięci LPDDR2-900 SDRAM, grafika VideoCore IV 400 MHz i – kolejna nowość – wbudowany moduł komunikacji Wi-Fi (802.11n) i Bluetooth 4.1 (w tym także Bluetooth LE).

W sumie ma się to przełożyć na wydajność około 50-60% większą od tej, którą oferowało Raspberry Pi 2. To bardzo dobra wiadomość w kontekście ceny:

Raspberry Pi 3 ma kosztować 35 dolarów

, czyli… właśnie tyle, ile obecnie Raspberry Pi 2. Co ważne, zachowana jest także pełna kompatybilność z poprzednimi modelami: Pi 1 i Pi 2.

Dostępność w sprzedaży? Od dzisiaj!

0
Źródło: raspberrypi.org
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.