Rewolucja w Outlooku!

Niecały rok temu Microsoft zapowiedział, że Outlooka czekają duże zmiany na lepsze. Beta-testy trwały bardzo długo i dotyczyły przede wszystkim webowego interfejsu usługi. Teraz w końcu możemy skorzystać z niego wszyscy.

Od dziś Microsoft zaczyna uruchamianie nowej wersji Outlooka u wszystkich użytkowników. Najwięcej zmian zaszło od strony serwerowej i webmaila, ale to pociąga również za sobą nowe funkcje w aplikacjach klienckich. Nie wszyscy już dziś będą mogli skorzystać z nowej wersji, bowiem aktualizacja wdrażana jest falami.

Nowa wersja usługi potrafi natywnie integrować się z chmurami Box i Dropbox a także z usługą GIPHY. Pojawiła się też obsługa rozszerzeń firm trzecich. W ich katalogu znajdziemy, między innymi, Ubera, Evernote’a, PayPala, Yelpa czy Wunderlist. Nie zabrakło też… nowego panelu emotikonek. Usługa zwiększy też swoją integrację ze Skype’em: będzie możliwe zaplanowanie w Kalendarzu skype’owego połączenia.

Fundamenty Outlooka ze strony serwerowej zostały również przebudowane, a właściwie to wymienione na te bardziej rozbudowane, pochodzące z zaawansowanych planów Office’a 365 dla firm. A to oznacza nowocześniejsze i lepiej zintegrowane książkę kontaktów, skrzynkę pocztową i kalendarz, które dynamicznie mogą analizować i współdzielić swoje dane. Nie brakuje też możliwości wyświetlania dokumentów Office bezpośrednio w interfejsie Outlooka.

Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.