Selfie zamiast PIN-ów

Już w lipcu ubiegłego roku MasterCard zapowiedział, że zamierza wdrożyć nowy poziom zabezpieczeń, który byłby skuteczniejszy niż tekstowe hasła. Po szeregu testów firma postanowiła wkroczyć w kolejną fazę.

MasterCard zamierza udostępnić wszystkim zainteresowanym swoją aplikację, która dodatkowo zabezpieczy transakcje finansowe przeprowadzane z poziomu smartonów. Po pobraniu aplikacji i wprowadzeniu danych karty kredytowej będziemy musieli wykonać selfie, które zapisze się w systemie. Następnie przy dokonywaniu transakcji użytkownik będzie musiał ponownie skierować kamerę przedniego aparatu na swoją twarz. By zapobiegnąć oszustwom (np. podstawieniu fotografii) system poprosi też w odpowiednim momencie o mrugnięcie.

Technologia rozpoznawania twarzy nie wyprze jednak do końca standardowych zabezpieczeń. Ma raczej stanowić dodatkową ochronę w nadzwyczajnych sytuacjach np. w momencie gdy będziemy płacić za towar zza granicy. W pierwszej kolejności usługa trafi do 14 krajów (m.in. Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii, Kanady, Szwajcarii i Danii).

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.