Smartfon CAT z wbudowaną kamerą termowizyjną

Do tej pory by cieszyć się termowizją w smartfonie można było zakupić specjalne przystawki z dodatkowymi kamerami. Firma Caterpillar postanowiła jednak zaimplementować takie rozwiązanie bezpośrednio w swoim nowym smartfonie CAT S60.

Trudno wyobrazić sobie do jakich celów może przydać się w codziennym użytkowaniu kamera termowizyjna, ale z pewnością znajdą się na świecie amatorzy takiego gadżetu. Produkt kierowany jest raczej do wąskiej grupy specjalistów – ratowników, inżynierów, lekarzy, geologów czy biologów. Świadczy o tym nie tylko obecność wspomnianego sensora, ale także design urządzenia. Całość spełnia militarne standardy użytkowania (wodoodporność do 5 metrów głębokości na okres 1,5 h). 4,7-calowy wyświetlacz HD smartfona chroni 1mm szkło Gorilla Glass 4.

Także pozostałe parametry CAT S60 nie są najgorsze. Znajdziemy tu procesor Snapdragon 617, 3 GB RAM-u, 32 GB pamięci wewnętrznej, dwa aparaty (główny o rozdzielczości 13 MP i dodatkowy o rozdzielczości 5 MP), a także baterię o pojemności 3800 mAh. Smartfon ma pojawić się w sprzedaży w maju w cenie 599 dolarów (około 2364 zł). Wcześniej będzie można go obejrzeć na targach MWC.

Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.