Stań oko w oko z tytanozaurem

W 2014 roku na Pustyni Patagońskiej odkryto kości największego zwierzęta lądowego, jakie istniało na Ziemi - tytanozaura. W ubiegłym miesiącu szkielet dinozaura stanął w amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej. Jeśli nie jest Wam po drodze do Nowego Jorku, możecie obejrzeć tego giganta we własnym domu, za pośrednictwem VR.

BBC przygotowało dokument, w którym słynny przyrodnik opowiada o zwyczajach i budowie tytanozaura. Niestety film jest dostępny tylko dla mieszkańców Wielkiej Brytanii, ale za to BBC przygotowało też 4-minutowy materiał dla posiadaczy gogli do wirtualnej rzeczywistości. Jeśli macie Google Cardboard czy Samsunga Gear VR możecie powyższy filmik odpalić w trybie VR i cieszyć się bliskością olbrzymiego dinozaura. Przewodnikiem w tej krótkiej podróży jest także David Attenborough. Z materiału możemy dowiedzieć się kilku ciekawostek m.in. dotyczącej serca dinozaura, które waży trzy razy tyle co Attenborough, czy budowy kości zwierzęcia.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.