THeMIS – bezzałogowy czołg przyniesie militarną rewolucje

Milrem, estońska firma zajmująca się dostarczaniem rozwiązań militarnych, podczas targów AirShow w Singapurze zademonstrowała projekt przełomowego pojazdu bezzałogowego.

THeMis jest najprościej ujmując zdalnie sterowaną platformą z gąsienicowym układem bieżnym o wymiarach 2,1 x 2 x 0,9 m. Jej konstrukcja została tak przemyślana, by przysłużyć się wojsku w najróżniejszych misjach. Na platformie można montować dodatkowe podzespoły np. satelity komunikacyjne, granatniki, kamery do monitoringu, podnośniki, wielkokalibrowe karabiny maszynowe. Równie dobrze THeMis może być wykorzystany jako jednostka transportowa czy medyczna (udźwig do 750 kg).

Estoński pojazd dałby sobie radę nie tylko w terenie otwartym ale dzięki kompaktowym rozmiarom także w terenie zabudowanym. Kolejną zaletą jest oszczędność w zakresie produkcji. Zdalne sterowanie pojazdem zmniejszyłoby też liczbę ofiar na polu walki. THeMis rozpoczął już fazę testów w terenie, a pod koniec roku ma być gotowy do masowej produkcji.

Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.