Ukryta funkcja komunikatora Facebook Messenger

Jednym z takich dodatków, wprowadzonych po cichu już kilka miesięcy temu, jest gra w szachy bezpośrednio z poziomu komunikatora. Działa to dość prosto i niestety nie jest zbyt przyjazne w obsłudze (wyłącznie polecenia tekstowe), ale działa. Można w ten sposób miło spędzić czas ze znajomą lub znajomym, nie przerywając przy tym – co ciekawe – samej konwersacji, która może dotyczyć zupełnie innych tematów. I tylko co jakiś czas pojawiać się w niej mogą przerywniki w postaci schematycznie naszkicowanej szachownicy…

Jak zacząć? Wystarczy normalnie rozpocząć konwersację z osobą, którą chcemy też namówić na małą partyjkę szachów. Następnie w okienku konwersacji wpisujemy @fbchess play i… gra rozpoczęta! Dobrze jest jednak również wpisać za pierwszym razem inne polecenie, @fbchess help. Pojawi się wtedy skrócona, ale w pełni wystarczająca instrukcja obsługi:

Czyli na przykład: aby przesunąć pionek na pole e4, wpisujemy polecenie @fbchess e4. Są też oczywiście możliwe również bardziej skomplikowane działania, takie jak zamiana pionka w królową albo wykonanie królem i wieżą tak zwanej roszady.

Dobrej zabawy!