Unravel zapowiada się wyśmienicie

Już 9 lutego na konsolach nowej generacji, a także w późniejszym okresie na komputerach PC ukaże się gra platformowa opowiadająca o przygodach Yarny'ego - stworka z włóczki.

Unravel ma świetne zadatki na grę, którą będzie się pamiętać latami i która może przypaść do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Wizualnie prezentuje piękne 2.5D, a brak dialogów sprawia, że cała historia może zostać opowiedziana w bardziej emocjonalny sposób. Yarny – stworek z czerwonej włóczki – wybiera się na poszukiwanie śladów dawno zaginionej rodziny swojego przyjaciela, gdyż tylko w ten sposób będzie w stanie odzyskać jego wspomnienia. Przemierzając lokacje inspirowane autentycznymi, skandynawskimi miejscami będzie musiał wykazać się nie tylko zręcznością, ale też logiką.

Unravel posiada zaawansowany model fizyki, a główną cechą wyróżniającą grę jest umiejętność wykorzystywania „ciała” naszego bohatera do rozwiązywania zagadek. Na nowych gameplayach możecie zobaczyć jak Yarny wyciąga z siebie włóczkę, by móc przeskoczyć dzięki niej nad przepaścią czy wspiąć się na kolejną przeszkodę lub stworzyć trampolinę. Każdy krok rozsupłuje jednak naszego bohatera, dlatego konieczne będzie zbieranie pozostawionych w świecie gry fragmentów włóczki.

Źródło: Gamersyde.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.