Ciekawy raport awaryjności dysków twardych

Firma zajmująca się przetwarzaniem danych w chmurze postanowiła podzielić się bardzo intrygującymi statystykami. Sprawdziła jak często i które dyski twarde w jej dziesiątkach serwerów musi oddawać do serwisu.

Firma Backblaze oferuje swoim firmowym i indywidualnym firmom chmurowy e-dysk. Wykorzystuje ona ponad 56 tysięcy dysków twardych, na których jej serwery przetrzymują dane klientów. I, jak nietrudno się domyślić, przy takiej ich ilości awarie są dość częste. Firma postanowiła podzielić się swoimi doświadczeniami, choć oczywiście metodologia „testów” pozostawia nieco do życzenia, mimo iż jest tak „życiowa”, jak tylko to możliwe.

Backblaze wykorzystuje dyski firm Western Digital, Toshiba, Seagate i HGST. Od kwiednia do grudnia najmniej awarii zanotowano w dyskach tej ostatniej firmy, która miała znaczną przewagę nad innymi. Drugą okazłą się Toshiba, trzecią zaś Seagate. Na ostatnim miejscu w rankingu Backblaze uplasował się Western Digital: siedem procent dysków tej firmy uległo awarii.

Całość raportu (w języku angielskim) dostępna jest na tej witrynie.

Źródło: Backblaze Blog
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.