Z czego najczęściej chcemy korzystać w wirtualnej rzeczywistości?

Według ośmiu na dziesięciu respondentów, przynajmniej jedno z dwunastu zastosowań rzeczywistości wirtualnej (VR) wymienionych w badaniu Ericsson ConsumerLab jest interesujące i warte wprowadzenia na rynek.

Największą popularnością wśród respondentów cieszą się

wirtualne mapy, filmy odtwarzane wokół widza, wirtualna pomoc techniczna oraz okulary VR dla sportowców

. Połowa ankietowanych chętnie wykorzysta rzeczywistość wirtualną do organizowania konferencji, w czasie których rozmówcy będą widoczni w formie hologramów.

Zakupy to kolejna aktywność którą zmieni rzeczywistość wirtualna. Połowa użytkowników smartfonów jest zainteresowana technologią, umożliwiającą tworzenie selfie 3D – trójwymiarowego modelu swojego ciała, który może zostać użyty w czasie zakupów online. Sześćdziesiąt procent przebadanych chciałoby zobaczyć rzeczywisty rozmiar produktów przed ich zakupem.

Ten wycinek z raportu 10 Hot Consumer Trends for 2016 przygotowanego przez Ericsson ConsumerLab pokrywa się z innymi prognozami dotyczącymi wirtualnej rzeczywistości – VR ma ogromne szanse na komercyjny sukces, a już w tym roku powinniśmy otrzymać bardzo rozbudowaną ofertę, jeśli chodzi o mobilne aplikacje, które korzystać będą z wirtualnej rzeczywistości.