Z Gmaila korzysta co siódmy człowiek na świecie

Podsumowując swoje wyniki finansowe, za ostatni rok Alphabet zdradził, że z Gmaila aktywnie korzysta już miliard użytkowników.

Od maja ubiegłego roku liczba użytkowników Gmaila wzrosła o 100 milionów. Miliard aktywnych użytkowników jest z pewnością milowym krokiem w rozwoju giganta branży internetowej. Z drugiej jednak strony zadziwiające, że próg ten nie został przekroczony już wcześniej. Dla porównania Facebook osiągnął miliard użytkowników latem ubiegłego roku, a konto w serwisie społecznościowym nie jest tak ważne w dzisiejszych czasach jak posiadanie konta pocztowego. Gmail musi jednak rywalizować z całym szeregiem lokalnych dostawców internetowych, a Facebook jest tak naprawdę bezkonkurencyjny.

Alphabet ujawnił także, że aż 10% odpowiedzi wysyłanych przez aplikację Google Inbox jest generowanych automatycznie wykorzystując algorytm sztucznej inteligencji.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.