„Anonimowi” grożą samozwańczemu Państwu Islamskiemu

Grupa hakerów nazywająca samych siebie per "Anonimowi" wypowiedziała wojnę zbrodniczej organizacji ISIS. Impulsem do działania stały się wtorkowe ataki terrorystyczne w centrum Belgii.

Na klipie wideo opublikowanym na serwisie YouTube przedstawiciel „Anonimowych” twierdzi, że „wolność jest pod ostrzałem” i wzywa pozostałych członków grupy, jak i jej sympatyków, to działania. Mają to być zarówno ataki hackerskie, jak i „inne formy kontrataku”. Dodaje też, że agresywne działania ze strony hakerów do tej pory były skuteczne, w efekcie pozbawiając ISIS możliwości łatwego komunikowania się a nawet części budżetu.

Dotkliwie ukaraliśmy ISIS na darknecie, złamaliśmy ich elektroniczne portfolio i ukradliśmy terrorystom pieniądze. Przeprowadziliśmy oblężenie na wasze propagandowe witryny internetowe, przeprowadziliśmy na nie nasze cyberataki — twierdzi przedstawiciel.

Operacja hackerska ma kryptonim #opbrussels, „Anonimowi” zastrzegają jednak, że ich działania mają też na celu walkę z dyskryminacją tych Muzułmanów, którzy nie mają nic wspólnego z działaniami samozwańczego Państwa Islamskiego.

0
Źródło: Anonymous
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.