Alphabet odpuszcza sobie budowanie robotów

Boston Dynamics ma być wkrótce wystawiony na sprzedaż! Google kupił tę zajmującą się robotyką firmę pod koniec 2013 roku i powierzył ją Andy'emu Rubinowi. Teraz, jak donosi Bloomberg, ma ona trafić do Toyoty lub Amazonu.

Firma Boston Dynamics, wydawać by się mogło, to kura znosząca złote jaja. Jest odpowiedzialna za wiele innowacji w tej specyficznej dość branży, którą na dodatek czeka świetlana przyszłość. Zobaczcie zresztą, jak działa prototyp autonomicznego robota Atlas „w naturze”:

Jak się jednak okazuje, problem tkwi w zarządzaniu firmą. Boston Dynamics nie tylko nie stworzył niczego, co przekłada się na komercyjny produkt na którym Alphabet mógłby zarobić, ale też firma izolowała się od Google’a i innych działów Alphabetu, nie współpracując z resztą naukowych komórek koncernu.

Firma ma skupić się na badaniach nad sztuczną inteligencją, która jest wykorzystywana między innymi w usłudze Google Now. Nie porzuca też swoich planów na wprowadzenie na rynek autonomicznych samochodów.

Źródło: Bloomberg Business
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.