Apple pracuje nad zupełnie nowymi produktami

Będą to... serwery.

Według informacji zdobytych przez redakcję The Information, Apple ma dość kosztownej i niebezpiecznej dla niego walki ze służbami specjalnymi Stanów Zjednoczonych, które cały czas próbują zwiększać swoje możliwości podsłuchiwania danych użytkowników. W tym celu chce stworzyć własne serwery na swoje potrzeby, bez podejrzanych układów scalonych i backdoorow.

Drugą motywacją, nad czym redakcja The Information spekuluje, może być chęć podniesienia jakości usług oferowanych w ramach iCloud. Do tej pory, dzięki ścisłej kontroli nad sprzętem i oprogramowaniem, Apple był w stanie zapewnić swoim klientom tak wysoką jakość produktów, na jaką tylko go stać. W przypadku iCloud jest inaczej, a chmura ta pod wieloma względami ustępuje ofercie posiadającej własne serwerownie konkurencji.

Nawet jeżeli zdobyte informacje są prawdziwe, to i tak na efekty będziemy musieli poczekać jeszcze sporo czasu. Opracowanie projektu to tylko początek wysiłku, najbardziej czasochłonna będzie budowa i logistyka, a ta może potrwać nawet kilka lat.