BigScreen przeniesie interfejs peceta do VR

Wykorzystasz gogle VR tak jak monitor.

BigScreen może być olbrzymią zaletą komputerowych gogli VR – Oculus Rifta i HTC Vive. Dzięki temu oprogramowaniu będziemy bowiem mogli przenosić do wirtualnej rzeczywistości interfejs Windowsa. W praktyce zatem gogle VR posłużą nam jak dodatkowy, olbrzymi monitor (twórcy mówią tu nawet o wrażeniu oglądania ekranu o przekątnej wynoszącej 6 metrów).

BigScreen pozwoli także na współdzielenie się ekranem z innymi użytkownikami gogli VR – w ten sposób będziemy mogli oglądać razem filmy ze znajomymi, którzy znajdują się we własnych domach. Oprogramowanie przeniesie wszystkich na jedną, wirtualną kanapę, skąd będziemy mogli rozkoszować się dużym ekranem i widokiem avatarów znajomych siedzących obok. W podobny sposób będziemy mogli też grać w gry multiplayer.

Do testów beta można zapisać się już w tej chwili. Premiera oprogramowania przygotowywana jest na kwiecień 2016 roku. W planach jest także wersja na Samsung Gear VR, ale nie da się ukryć, że najwięcej atrakcji oprogramowanie przyniesie użytkownikom pecetów.