BQ Aquaris M10: pierwszy tablet z… Linuxem!

Dawno nie słyszeliśmy o nowych urządzeniach mobilnych z Linuxem na pokładzie. Na szczęście firma Canonical, która odpowiada za system Ubuntu jeszcze się nie poddała i po smartfonach Aquaris sygnowanych marką BQ, zdecydowała, że przyszedł czas na produkcję tabletu...

Tablet nazywa się BQ Aquaris M10 i dostępny jest już w przedsprzedaży. Tablet dostępny jest w dwóch wersjach, które różnią się od siebie rozdzielczością ekranu – tańsza (259€) oferuje rozdzielczość HD (1280×800), droższa (299€) natomiast zachwyci nas rozdzielczością Full HD, czyli 1920×1200. W obu przypadkach przekątna to 10 cali.

Co do reszty specyfikacji technicznej, M10 otrzyma 4-rdzeniowy (1,3 GHz) procesor MediaTek, 2GB pamięci RAM i 16GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki wejściu na karty microSD. Jak sami widzicie nie jest zbyt mocna specyfikacja – Canonical liczy raczej na to, że gdzieś na Świecie żyją osoby, które wręcz marzą o tablecie działającym pod kontrolą Linuxa (w tym przypadku Ubuntu), do którego można podłączyć zewnętrzny monitor, mysz i klawiaturę, by w razie potrzeby zmienić go w pełnoprawny komputer, a jeśli nie jest to akurat potrzebne, odpiąć wszystkie peryferia i schować swoje 10-calowe urządzenie z Linuxem do plecaka i zmienić lokalizację. Zamówienie można złożyć tutaj.

Powiązane treści:

Tablet dla dzieci

0
Źródło: bq
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.