CD Projekt RED podsumowuje rok i zdradza plany na następne lata

To był wyjątkowo dobry rok dla spółki. Dzięki Wiedźminowi 3 udało się wygenerować zysk na poziomie 342 mln złotych. To spory postęp w porównaniu do roku 2014, gdzie osiągnięto zaledwie 9,5 mln złotych dochodu.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej CD Projekt RED nie tylko przedstawił wyśmienite wyniki finansowe firmy, ale także – co ważniejsze dla graczy – omówił plany na kolejne lata. Seria o Wiedźminie sprzedała się do tej pory w liczbie 20 milionów egzemplarzy, a w tym roku studio wyda jeszcze jeden duży dodatek fabularny – Krew i Wino -, który z pewnością podciągnie jeszcze tę liczbę. Warto odnotować, że największe przychody generują gracze mieszkający w USA (56,8%), natomiast Polacy są w tym przypadku najmniej liczną grupą (4,7%).

Co ciekawe do końca 2016 roku CD Projekt RED zaprezentuje grę w formacie, który wcześniej nie został wykorzystany w studio. Czyżbyśmy mogli liczyć na jakąś grę na mobilny VR? A może jakaś epizodyczna przygodówka albo karciany Gwint?

W latach 2017-2021 studio skupi się na produkcji Cyberpunk 2077 oraz drugiej, niezapowiedzianej jeszcze grze AAA RPG. Nie wiadomo czy możemy liczyć na zupełnie nową markę, czy raczej na powrót do uniwersum Wiedźmina (nie zarzyna się bowiem kury przynoszącej złote jajka). Studio rozrośnie się także o dwa kolejne oddziały.

Źródło: Neogaf.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.