CEO Google’a dostał pracę w… Pentagonie!

Były CEO Google'a i członek zarządu Alphabet, Eric Schmidt zmienia sektor z prywatnego na... publiczny. Schmidt przechodzi do Pentagonu, gdzie chce wprowadzić małą rewolucję, jeśli chodzi o nowe technologie.

Amerykański Sekretarz Obrony, Ashton Carton powołał Schmidta na przewodniczącego nowego ciała doradczego w Pentagonie o nazwie Defense Innovation Advisory Board, którego zadaniem będzie sprawić, aby Pentagon „nadążał” za wszystkimi nowinkami technologicznymi, które powstają w Dolinie Krzemowej.

Zespół Schmidta, składający się łącznie z 12 osób nie otrzyma dostępu do tajnych informacji dotyczących kwestii wojskowych. Ich rola polegać będzie na wprowadzaniu personelu wojskowego w skomplikowany świat nowych technologii, które nie tylko mogą usprawnić pracę w Pentagonie, ale też w krótkim czasie mogą stać się niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania.

Pentagon ogłosił też konkurs o nazwie „Hack The Pentagon”, w którym oferuje nagrody pieniężne każdemu hakerowi, który znajdzie luki w zabezpieczeniach komputerowych wojskowej sieci. Cóż, jeśli Ameryka nadal chce być postrzegana jako supermocarstwo, nie może zapomnieć o nowych technologiach.

0
Źródło: CNN
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.