Chiny proponują Google’owi bitwę sztucznych inteligencji

Kilka tygodni wcześniej żyliśmy informacją o tym, że sztuczna inteligencja Google'a wygrała pojedynek z ludzkim mistrzem Świata w grze go. Nowe podejście do programowania SI okazało się sukcesem, jednak to może jeszcze nie być ten moment, w którym programiści Google'a mogą spocząć na laurach. Chińscy programiści rzucili im właśnie rękawicę.

Jak donosi agencja Reuters, państwowa spółka Shanghai Securities News ogłosiła, że do końca roku programiści związani z projektem China Computer Go stworzą sztuczną inteligencję, która chętnie rzuci wyzwanie SI Google’a w go.

To jedyne konkretne informacje, jakie opublikowano do tej pory, ale przyznacie, że początek tej historii jest niezły. Google kontra Chiny. Ameryka kontra kraj, w którym powstała gra w go. Zderzenie kultur, robotów i bardzo, ale to bardzo mądrych ludzi odpowiedzialnych za oba konstrukty.

Kto wygra?

Źródło: Gizmodo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.