Czy tak wygląda kontroler Nintendo NX?

Nowa konsola Nintendo wciąż owiana jest tajemnicą, choć powinna zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku. Za sprawą forum Reddit możemy jednak przyjrzeć się prototypowemu kontrolerowi, którego wygląd pokrywa się ze wcześniejszymi doniesieniami.

W grudniu ubiegłego roku do sieci przedostał się patent Nintendo opisujący nowy rodzaj kontrolera. Urządzenie posiadało owalny kształt, dwie gałki analogowe oraz wyświetlacz pokrywający cały przedni panel. To wszystko doskonale zgadza się ze zdjęciami opublikowanymi przez użytkownika forum Reddit. Twierdzi on, że zdjęcia obrazują kontroler z developerskiej wersji konsoli, zatem ostateczny wygląd urządzenia może się zmienić, choć niekoniecznie będą to duże zmiany.

Jeśli wierzyć doniesieniom perkele37 na górnej obudowie kontrolera znajdziemy także scrolle przypominające nieco te znajdujące się w myszach komputerowych; u dołu z kolei znajdziemy wejście na słuchawki. Całość ma być wyposażona w system wibracji przypominający apple’owski taptic engine znany chociażby z Apple Watch. Jak Wam się podoba taki design?

Źródło: wccftech.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.