DirectX 12: musicie zobaczyć ten świetny zwiastun!

Dożyliśmy czasów, w których nawet biblioteki graficzne zajawiane są zwiastunem filmowym. Także rozsiądcie się wygodnie w fotelu i podziwiajcie:

Na tej krótkiej prezentacji widać takie gry, jak Quantum Break, Deus Ex: Mankind Divided, szóstą część Forzy no i oczywiście Ashes of Singularity, o której od jakiegoś czasu jest głośno, właśnie przez to, że można na niej testować niektóre aspekty DX12.

Najnowsza wersja bibliotek graficznych pozwoli na uzyskanie nowych efektów świetlnych w grach oraz sprawi, że wydajność naszych kart graficznych wzrośnie o ok. 20%. Gry nauczą się również o wiele sprawniej korzystać z zasobów naszych procesorów.

Niestety DirectX 12 nie jest jeszcze powszechnie stosowany przez deweloperów, mamy jednak nadzieję, że te czasy szybko przeminą i będziemy mogli w końcu przekonać się, czy 12-sta wersja DirectX jest rzeczywiście taka wspaniała, jak obiecuje nam to Microsoft.

Źródło: Eurogamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.