Do 2098 roku Facebook stanie się największym cyfrowym cmentarzyskiem

Według amerykańskich naukowców największy na świecie gigant społecznościowy stanie się u schyłku wieku największym, wirtualnym cmentarzyskiem.

Hachem Saddiki z University of Massachusetts twierdzi, że do 2098 na Facebooku większość z 1,5-miliardowej społeczności będzie już martwa. A ponieważ serwis nie usuwa automatycznie profili zmarłych – zamiast tego zostawia je pod opieką cyfrowych „spadkobierców”- bardzo prawdopodobne jest, że u schyłku wieku liczba nieżywych użytkowników portalu przewyższy liczbę aktywnych użytkowników. Tym bardziej, że nowych użytkowników zaczyna przybywać w coraz wolniejszym tempie. Nastolatkowie dziś coraz rzadziej korzystają z portalu Zuckerberga przerzucając się na bardziej dopasowane do nowych trendów serwisy – Snapchata i Instagrama- gdzie nie znajdują swoich rodziców czy dziadków.

Według Digital Beyond do końca tego roku umrze prawie 970 tysięcy użytkowników Facebooka – o wiele więcej niż w 2010 roku (385 968) i w 2012 roku (580 000).

Źródło: Viewstorm.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.