Dubaj zorganizuje pierwsze na świecie Drone Prix!

Zapewne widzieliście już nagrania z wyścigów dronów. Jest to stosunkowo nowe hobby, lub - jak twierdzą niektórzy - nowa dyscyplina sportowa, która jest na tyle widowiskowa, że władze Dubaju postanowiły zorganizować pierwszą na świecie imprezę Drone Prix.

Powyższy film został zrealizowany w Melbourne, w opuszczonym magazynie, bez żadnego budżetu na „upiększenie” toru wyścigowego, jednak i tak robi niemałe wrażenie. Zawody Drone Prix, które odbędą się w Dubaju już 11 marca będą o wiele bardziej spektakularne. Do udziału w zawodach zaproszono ponad 100 drużyn z całego świata, a organizatorzy zapewniają, że oprawa całego wydarzenia będzie tak samo widowiskowa, jak oprawa Amerykańskiego Idola. Pula nagród również jest bardzo zachęcająca – do podziału pomiędzy uczestnikami przeznaczono okrągły milion dolarów, z czego 250 tysięcy otrzyma zawodnik, który zajmie pierwsze miejsce w wyścigach dronów.

Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.