Edge w końcu z obsługą rozszerzeń

Microsoft opublikował nową, testową wersję systemu Windows 10 w programie Windows Insider. Co wkrótce trafi do "zwykłych" użytkowników? A, na przykład, rozszerzenia do przeglądarki Edge. A także wiele innych.

Ruszyły testy nowej wersji Windows 10, która wprowadza, między innymi, rozszerzenia do przeglądarki Edge. Na razie dostępne są całe trzy (tłumacz, gesty myszy i usprawnienia dla reddita), a ich repozytorium nie jest gotowe, przez co trzeba je instalować ręcznie, jednak te już działają. W przeglądarce będzie można też przypinać karty, dzięki czemu będą one w niej zawsze pod ręką. Przeglądarka doczekała się też kilku usprawnień w interfejsie.

Nowa wersja Windows 10 będzie obsługiwała też nową wersję aplikacji Mapy, posiadającą teraz nowy, usprawniony interfejs. Poprawiono też interfejs aplikacji Alarmy a także wprowadzono dziesiątki usprawnień „pod maską” systemu.

Windows 10 o numerze kompilacji 14291 jest już dostępny dla członków programu Windows Insider. Nie wiadomo kiedy ukończona wersja aktualizacji trafi do zwykłych użytkowników tego systemu.

Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.