Energizer: pierwsze akumulatory pochodzące z recyklingu

Energizer ma ambitny, godny pochwały plan: do 2025 roku produkowane przez niego baterie i akumulatory powinny zawierać 40 procent materiałów pochodzących z odzysku. Na razie liczby nie są jednak aż tak imponujące.

Energizer ogłosił wczoraj wprowadzenie do sprzedaży pierwszych akumulatorów typu AA i AAA, do których produkcji wykorzystywane są materiały pochodzące z odzysku – Energizer Recharge. Na razie można to jednak raczej uznać za początek pewnego procesu i krok w dobrym kierunku, bo jedynie 4 procent nowych akumulatorów składa się z materiałów recyklingowanych. Docelowo te proporcje mają się jednak zmieniać, aż do 40 procent w roku 2025.

I jeszcze jedna ciekawostka. Jak podkreśla Energizer, jednym z materiałów wykorzystywanych do produkcji nowych akumulatorów są zużyte ogniwa samochodów hybrydowych. Tak tak, może się okazać, że czyjaś Toyota Prius rozpocznie kiedyś całkiem nowe życie jako paluszek typu AA, napędzający niezmordowanego króliczka Energizera…

Zdjęcie króliczka firmy Energizer pochodzi z serwisu Shutterstock.

Źródło: prnewswire.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.