Facebook omyłkowo aktywował raporty o bezpieczeństwie

Funkcja "Safety Check" znana w Polsce jako "Raporty o bezpieczeństwie" została wprowadzona na Facebooka w 2014 roku. Jest to prosty w użyciu mechanizm, który aktywuje się w lokalizacjach objętych kataklizmem czy atakiem terrorystycznym, w celu powiadomienia znajomych o naszym bezpieczeństwie. Niestety ostatnio ta funkcja zawiodła.

W tym roku Facebook uruchomił funkcję Raportów Bezpieczeństwa już siódmy raz z rzędu. Dwa dni temu opcja została aktywowana w związku z zamachem w parku Lahore w Pakistanie. Użytkownikom Facebooka wyświetlił się komunikat o treści:

Czy wszystko z Tobą w porządku? Wygląda na to, że jesteś w obszarze zagrożonym eksplozją w: Lahore, Pakistan. Powiadom znajomych, że jesteś bezpieczny.”

Niestety w wyniku usterki o nieznanym podłożu powiadomienie wyskoczyło nie tylko osobom znajdującym się w lokalizacji objętej eksplozją, ale także tysiącom osób na całym świecie. Taki komunikat wprowadził zamieszanie, co widać po zrzutach ekranu zamieszczanych masowo na Twitterze. Z drugiej jednak strony, nie da się ukryć, że powiadomienie zwróciło też uwagę osób, które nie słyszały o tym tragicznym wydarzeniu.

Facebook usunął już błąd i przeprosił wszystkich użytkowników, którzy zetknęli się z błędnym komunikatem.

Źródło: Recode.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.