Facebook wbija gwóźdź do trumny BlackBerry OS

BlackBerry z rozgoryczeniem podzielił się informacją na temat końca współpracy z Facebookiem w kwestii autorskiego systemu operacyjnego tej firmy. API niezbędne do prawidłowego działania aplikacji Facebooka zostają wyłączone.

Facebook na telefonach z systemem BlackBerry właśnie stał się znacznie uboższy. Aplikacja nie będzie już pracowała natywnie na telefonach tej firmy, zamiast tego będzie właściwie ramką wyświetlającą webową wersję usługi. Wszystko dlatego, że Facebook zdecydował się zamknąć udostępniane BlackBerry interfejsy niezbędne do poprawnego działania aplikacji.

To oznacza, że Facebook nie będzie się już synchronizował z książką kontaktów, nie będzie obecny w centrum BlackBerry Hub, a systemowa funkcja udostępniania nie będzie już uwzględniała Facebooka. Znikną też powiadomienia typu push .

Na szczęście w nieszczęściu, BlackBerry odchodzi od własnej platformy na rzecz Androida. Choć to marne pocieszenie dla posiadaczy starszych urządzeń tej firmy.

0
Źródło: BlackBerry
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.