Foxconn przejmie Sharpa?

Po Sieci krąży coraz więcej informacji na temat rzekomego przejęcia firmy Sharp przez Foxconn. Co więcej, według najnowszych informacji, fuzja obu firm ma nastąpić właściwie lada chwila.

Według informacji, do jakich dotarli dziennikarze Reuters.com, Foxconn formalnie przejmie firmę Sharp już 31 marca, czyli dzień po posiedzeniu zarządu, który ma to przejęcie ostatecznie zatwierdzić. Sharp nie będzie zachwycony, jego rzekomy nabywca wycenił go na raptem 884 miliony dolarów, a więc znacznie niżej, niż oczekiwano.

Fuzja może jednak obu firmom wyjść na dobre. Mając Sharpa w swojej kieszeni będzie mógł oferować produkty konsumenckie pod własną marką, a także zyska potężnego producenta wyświetlaczy. W sam raz na przyszłoroczną premierę nowego telefonu firmy Apple, partnera Foxconnu, który rzekomo ma mieć wyświetlacz typu OLED.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.