Galaxy S5 już z Androidem Marshmallow

W cztery miesiące po premierze Androida Marshmallow firma Samsung udostępniła przerobioną przez siebie wersję tego systemu urządzeniom Galaxy S6 i Note 5. Teraz zaczyna uaktualniać starsze telefony.

Wygląda na to, że już niedługo polscy użytkownicy telefonów Galaxy S5 z 2014 roku będą mogli korzystać z najnowszej wersji samsungowego Androida, oznaczonego jako edycja 6.0.1 (Marshmallow). Na razie gigant udostępnia go wyłącznie na terenie Korei Południowej, ale należy się spodziewać, że dostępność aktualizacji wkrótce będzie poszerzona o kolejne kraje i kontynenty.

Z jednej strony, to niekwestionowany powód do radości. Z drugiej jednak… od premiery Marshmallow w oryginalnej, google’owej wersji minęło już na tyle dużo czasu, że Google zdążył już udostępnić pierwszą, rozwojową póki co wersję kolejnej edycji Androida, nazywanej roboczo „N”, która ma się pojawić jeszcze w tym roku. Samsungowi jednak się nigdzie nie spieszy…

Źródło: SamMobile
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.